تبلیغات
تحلیلی، سیاسی، خبری - بسته شدن درب چاه‌های نفت آرزوی ما است
جمعه 26 اسفند 1390

بسته شدن درب چاه‌های نفت آرزوی ما است

   نوشته شده توسط: مینا ب    

امام جمعه ریگان:
بسته شدن درب چاه‌های نفت آرزوی ما است

خبرگزاری فارس: امام جمعه ریگان با بیان اینکه ما نباید وابسته به نفت باشیم، گفت: آرزوی واقعی ما این است که درب‌ چاه‌های نفت بسته شود و صادرات خود را بر اساس کالاهای غیر نفتی بنیان نهیم.

خبرگزاری فارس: بسته شدن درب چاه‌های نفت آرزوی ما است

به گزارش خبرگزاری فارس از ریگان، حجت‌الاسلام علی حیدری‌نسب ظهر امروز در جمع نمازگزاران اظهار داشت: با توجه به نزدیک شدن به سال جدید و اینکه دید و بازدیدها رونق می‌گیرد، تلاش کنید تا روزی حلال در اختیار میهمانان خود قرار دهید.

وی با انتقاد بر ساخت و ساز آشپزخانه منازل به صورت باز افزود: این آشپزخانه‌ها غیر اسلامی هستند و باید به ساخت صحیح این مکان توجه کرد.

حیدری‌نسب همچنین با اشاره به حضور بانوان در آیین دید و بازدیدها در ایام نوروز تصریح کرد: بانوان در این آیین‌ها مراقبت حجاب خود را داشته باشند.

وی بیان داشت: همان گونه که طبیعت تمام استعدادها و ظرفیت خود را در ایام نوروز به نمایش می‌گذارد، ما هم باید سعی کنیم تا استعدادهایمان را برای عمران و آبادانی شهر و کشورمان شکوفا سازیم.

خطیب جمعه ریگان با اشاره به سخنرانی مقام معظم رهبری در جمع اعضا و کارکنان نفت افزود: ما نباید وابسته به نفت باشیم و آرزوی واقعی ما این است که درب‌ چاه‌های نفت بسته شود و صادرات خود را بر اساس کالاهای غیر نفتی بنیان نهیم.

امام جمعه ریگان با اشاره به ارتحال فرزند امام خمینی (ره) در اسفند ماه سال 74 افزود سید احمد خمینی پرستاری بسیار دلسوز برای امام راحل بود و کارهای امام را مدیریت می‌کرد.

حیدری‌نسب تصریح کرد: در سفری که مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان از شهرستان ریگان داشت، مشکلات و مسائل این شهرستان در حوزه رسانه ملی مطرح و  یکی از این مشکلات مطرح نشد، شبکه‌های قرآن، آموزش، خبر و چهار سیما در این شهرستان بود.

وی افزود: با توجه ویژه مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان در کمتر از سه روز پس از این سفر چهار شبکه در شهرستان ریگان راه‌اندازی شد و مردم از برنامه‌های این شبکه‌ها بهره‌مند شدند.

امام جمعه ریگان بیان داشت: با توجه به شرایط و موقعیت ریگان شبکه قرآن یکی از ضروریات منطقه است که راه‌اندازی شده و اکنون شاهد پیشرفت‌هایی در زمینه قرآنی در این شهرستان هستیم.

حیدری‌نسب ابراز داشت: مناطق کوهستانی و صعب‌العبور شهرستان ریگان از شبکه‌ها و پوشش سیما محروم بودند که با پیگیری‌های مدیرکل صدا و سیما مرکز کرمان پوشش برنامه‌های تلویزیون در کوه‌شاه، سرزه و سیف‌الدینی برقرار شده است.

وی با اشاره به آمادگی ریگان برای ایام نوروز گفت: با توجه به اینکه ریگان در جاده ترانزیتی قرار دارد، امکاناتی برای رفاه حال مسافران تدارک دیده شده است.

حیدری‌نسب بیان داشت: در ریگان جاذبه‌های طبیعی منحصری وجود دارد که از آن جمله می‌توان به بزرگ‌ترین تپه‌های شنی جهان اشاره کرد که ارتفاع آنها همه ساله چند متر افزایش می‌یابد.

امام جمعه ریگان افزود: ممکن است، وجود این ریگ‌ها موجب ناملایماتی برای شهروندان باشد، اما وجود بلندترین تپه‌های شنی دنیا اکنون در ریگان تبدیل به یک فرصت شغلی برای بومیان منطقه شده است.

وی همچنین با اشاره به جنگل کهور و منحصر به فرد ایرانی در ریگان خاطرنشان کرد: این جنگل در کشور بی‌نظیر است.

انتهای پیام/ی20/ژ1001