تبلیغات
تحلیلی، سیاسی، خبری - سیر سرخوردگی شاعران چپ‌گرا در ایران بررسی می‌شود
جمعه 26 اسفند 1390

سیر سرخوردگی شاعران چپ‌گرا در ایران بررسی می‌شود

   نوشته شده توسط: مینا ب    

شیبانی اصل در گفت‌وگو با فارس:
سیر سرخوردگی شاعران چپ‌گرا در ایران بررسی می‌شود

خبرگزاری فارس: یک شاعر گفت: در حال گردآوری و نوشتن سلسله نقد‌هایی درباره کار شاعران مطرح با گرایش چپ در پیش و بعد از انقلاب هستم.

خبرگزاری فارس: سیر سرخوردگی شاعران چپ‌گرا در ایران بررسی می‌شود

رضا شیبانی‌اصل در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات فارس خبر از تالیف کتابی درباره شاعران چپ‌گرا داد و گفت: در حال گردآوری و نوشتن سلسله نقد‌هایی درباره کار شاعران مطرح با گرایشات چپ در پیش و بعد از انقلاب هستم؛ ضمن اینکه مروری هم بر کارنامه شعری این شاعران خواهم داشت. تاکنون هم یادداشت‌ها و فیش برداری‌هایی انجام داده‌ام و سال آینده این کتاب را تکمیل خواهم کرد.

وی افزود: در این کتاب به بررسی سیر سرخوردگی شاعران چپ از جریان چپ پرداخته‌ام که از هواداری دو آتشه جریان چپ به جایی رسیدند که در سال‌های پایانی عمرشان به بن بست رسیدنشان مشخص است.

شیبانی گفت: در این کتاب به بررسی همین موضوع در مورد شاعران طرفدار غرب و لیبرالیسم خواهم پرداخت که به همین سرخوردگی می‌رسند منتها صداقتی که در شاعران چپ وجود دارد در این شاعران وجود ندارد. چون شاعران غرب‌گرا هیچ نقطه روشنی ندارند که دستاویزش قرار دهند و هیچ صداقتی وجود ندارد. شاعران چپ فریب این جریان را خورده بودند لذا بعد از سرخوردگی اعتراف کردند اما در جریان غرب‌زده شعر ما این آرمان‌ها هم وجود ندارد.

انتهای پیام/و