تبلیغات
تحلیلی، سیاسی، خبری - سوریه خط مقدم جبهه مقابله با رژیم صهیونیستی است
جمعه 26 اسفند 1390

سوریه خط مقدم جبهه مقابله با رژیم صهیونیستی است

   نوشته شده توسط: مینا ب    

امام جمعه گلپایگان:
سوریه خط مقدم جبهه مقابله با رژیم صهیونیستی است

خبرگزاری فارس: امام جمعه گلپایگان گفت: سوریه خط مقدم جبهه مقابله با اسرائیل است و سال‌های متمادی دولت مردان سوریه در برابر اسرائیل ایستاده‌اند و مقاومت و شالوده اصلی در سوریه و لبنان ریخته شده است.

خبرگزاری فارس: سوریه خط مقدم جبهه مقابله با رژیم صهیونیستی است

به گزارش خبرگزاری فارس از گلپایگان، حجت‌الاسلام محمد رضا اسماعیلی ظهر امروز در نماز سیاسی عبادی جمعه این هفته شهرستان گلپایگان که در مسجد جامع برگزار شده بود، اظهار داشت: 29 اسفند روز ملی شدن صنعت نفت است و این روز در تاریخ مبارزات ملت ایران می‌درخشد.

وی گفت: در این روز ملت ایران در برابر استکبار جهانی و به ویژه انگلیس حرکت ارزشمندی را آغاز کرد، چرا که انگلیس نفت کشور ما را می‌برد و ارزش و اهمیتی برای ملت ایران قائل نبود.

امام جمعه گلپایگان تصریح کرد: اگر وحدت و انسجام بین گروه‌های آن زمان بود و اگر تمامی گروه‌ها آیت الله کاشانی را همراهی می‌کردند، این حلاوت و شیرینی باقی می‌ماند و چه بسا اتفاقات پس از آن دیگر روی نمی‌داد.

وی در ادامه به کشتار مردم افغانستان توسط آمریکایی‌ها اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها برای افغانستان می‌خواستند دموکراسی بیاورند و این کشور را از دست گروه‌های افراطی نجات دهند، اما امروز شاهد افزایش کشت مواد مخدر در این کشور هستیم و این لشکر کشی جز فقر و بدبختی چیز دیگری به ارمغان نداشته است.

اسماعیلی یادآور شد: یکی از مسائل روز جهان مقابله غرب با سوریه است و این روزها تروریست‌های مسلح غربی با چراغ سبز وارد کشور سوریه شده‌اند و به اعمال تروریستی دست می‌زنند.

وی ادامه داد: دولت سوریه نیز باید وقت زیادی برای مقابله با آنها صرف کند و مردم سوریه نیز حاضر نیستند که کشورهای غربی و خارجی برای آنها تصمیم بگیرند.

امام جمعه گلپایگان به اختلاف کشورهای غربی با سوریه اشاره و بیان کرد: سوریه خط مقدم جبهه مقابله با اسرائیل است و سال‌هاست که دولت مردان سوریه در برابر اسرائیل ایستاده‌اند و مقاومت و شالوده اصلی در سوریه و لبنان ریخته شده است.

وی با بیان اینکه سوریه از حامیان فلسطین و لبنان است، تصریح کرد: دولت سوریه همواره حامی مردم فلسطین و لبنان و غزه بوده است و زمانی که آنها از خانه و کاشانه رانده شدند، سوریه پناهگاهی برای پناهندگان و مبارزان فلسطین بشمار می‌آمده است.

اسماعیلی تاکید کرد: یکی دیگر از علل اختلاف سوریه و غرب این است که سوریه با اسرائیل سر میز مذاکره ننشست و راهی غیر از اعراب منطقه را پیش گرفت.

وی بیان داشت: سوریه از روز اول جزو حامیان مقتدر ایران بوده است و در هشت سال جنگ تحمیلی همواره در کنار ملت ایران ایستاد و این مهم‌ترین گناه سوریه است که از ایران الگو می‌گیرد.

خطیب جمعه گلپایگان اظهار کرد: همه این عوامل دست به دست هم داده که سوریه با غرب در تقابل باشد و مردم هوشیار و بیدار و با بصیرت سوریه در برابر استکبار بایستند و زیر بار زور و ستم نروند.

وی گفت: استکبار جهانی همواره درصدد ضربه زدن به ملت‌هاست و از هر راهی که بتواند زهر خودش را می‌ریزد و این ملت‌ها هستند که باید همواره با هوشیاری فتنه‌های دشمنان را خنثی کنند.

اسماعیلی همچنین به فرا رسیدن نوروز اشاره کرد و افزود: عید ما روزی است که در آن روز گناه نکنیم و نوروز بستر مناسبی است که دید و بازدیدها و صله ارحام انجام شود و کینه‌ها و کدورت‌ها از بین برود.

انتهای پیام/خ۱۰