تبلیغات
تحلیلی، سیاسی، خبری - 29 اسفند نمادی از غرور ملی ایرانیان در دفاع از کیان این مرز و بوم است

پیام دفتر رییس‌جمهور به مناسبت سالروز ملی‌شدن صنعت نفت
29 اسفند نمادی از غرور ملی ایرانیان در دفاع از کیان این مرز و بوم است

خبرگزاری فارس: دفتر رئیس‌جمهور در پیامی اعلام کرد که ملی شدن صنعت نفت یکی از نقاط عطف تاریخ مبارزاتی ملت ایران با پشتیبانی روحانیت آگاه به ویژه آیت‌الله کاشانی، برای قطع دست بیگانگان از منابع کشور بود.

خبرگزاری فارس: 29 اسفند نمادی از غرور ملی ایرانیان در دفاع از کیان این مرز و بوم است

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس، دفتر رییس‌جمهور در پیامی ضمن گرامیداشت 29 اسفند، سالروز ملی شدن صنعت نفت اظهار امیدواری کرد که با همت تلاشگران عرصه صنعت نفت بیش از پیش شاهد ناکامی معادلات غلط سیاسی و اقتصادی دشمنان در این حوزه مهم و تأثیرگذار اقتصادی باشیم؛ متن این پیام به شرح ذیل است:

29 اسفند، سالروز ملی شدن صنعت نفت و نفی استعمار خارجی برای همه ایرانیان رخدادی فراموش نشدنی و خاطره برانگیز است. در این مقطع تاریخی خطیر که یاد آن همواره گرامی و خجسته است، استعمار پیر انگلیس و تمامی ایادی داخلی و خارجی‌اش در مقابل ملت غیور ایران به ستوه آمده و برای ادامه توطئه‌ها و دسیسه‌های سودپرستانه خود به تیرگی‌های تاریخ پناه بردند.

بی‌تردید ملی شدن صنعت نفت یکی از نقاط عطف تاریخ مبارزاتی ملت ایران با پشتیبانی روحانیت آگاه به ویژه آیت‌الله کاشانی، برای کسب حقوق خود و قطع دست بیگانگان از منابع کشور بود که الهام‌بخش جریان‌ها و گروه‌های آزادی‌خواه و ضداستعماری فراوانی گردید.

مهمترین دستاورد این جریان، احقاق مهم‌ترین حقوق مردم و اعاده مالکیت به کشور است.

حقوقی که در طی سالیان متمادی توسط بیگانگان پایمال و به تاراج رفته بود، این اقدام نشان داد که چنانچه وحدت در جامعه اسلامی تحقق پیدا کند، می‌تواند نیرویی به وجود آورد که ارکان استعمار و استبداد را متزلزل نموده و مقدمات فرو ریختن آن را فراهم سازد.

این روز که نمادی از غرور ملی ایرانیان در دفاع و حراست از کیان این مرز و بوم تلقی می‌شود، مشعل فروزانی است که بر پهنه ایران بزرگ پرتو افکنده تا مسیر آزادی و استقلال همواره در مقابل دیدگان ما باشد.

اینک با گرامی داشت این واقعه بزرگ تاریخی و قدرشناسی از همه تلاشگران عرصه صنعت نفت، امید است با همت والای این عزیزان، بیش از پیش شاهد ناکامی معادلات غلط سیاسی و اقتصادی دشمنان در این حوزه مهم و تأثیرگذار اقتصادی باشیم.

دفتر رییس‌جمهوری اسلامی ایران

انتهای پیام/