تبلیغات
تحلیلی، سیاسی، خبری - وزیر دارایی یونان جانشین پاپاندرئو شد
دوشنبه 29 اسفند 1390

وزیر دارایی یونان جانشین پاپاندرئو شد

   نوشته شده توسط: مینا ب    

وزیر دارایی یونان جانشین پاپاندرئو شد

خبرگزاری فارس: در پی پیروزی وزیر دارایی یونان در انتخابات درون حزبی، وی جانشین نخست‌وزیر پیشین این کشور و رئیس حزب سوسیالیست یونان شد.

خبرگزاری فارس: وزیر دارایی یونان جانشین پاپاندرئو شد

به گزارش فارس به نقل از شبکه خبری "یورو نیوز"، "اوانگلوس ونیزلوس" وزیر دارایی یونان که در انتخابات درون حزبی، تنها نامزد برای رهبری "پاسوک"حزب سوسیالیست یونان بود روز گذشته اعلام کرد که به دنبال پیروزی در این انتخابات شنبه (آینده) از مقام خود استعفا می‌دهد.

بر اساس این گزارش، "جورج پاپاندرئو" نخست‌وزیر پیشین یونان که از سال ۲۰۰۴ به رهبری این حزب در آمده بود، محبوبیت خود را در میان مردم از دست داده بود و انتظار می‌رود حضور ونیزلوس بتواند بار دیگر وجه این حزب را بهبود بخشد.

اوانگلوس ونیزلوس، در میان حامیان خود گفت:سرزمین ما از امکانات عظیمی برخوردار است. یونانیان باید بدانند که توان و قدرت بالایی دارند. اما آنچه بسیار ضروری است، کوشش و تلاش، برنامه ریزی، وحدت، ثبات و همینطور قاطعیت عمل است.

پیش از این پاپاندرئو در اقدامی غیرمنتظره از سمت خود کناره‌گیری کرده بود.وی در اظهاراتی درباره استعفا از ریاست حزب سوسیالیست یونان گفت: از نظر سیاسی باید تصمیمات سختی را بگیرم و هرگز از این تصمیم خود پشیمان نیستم.

طبق نظر سنجی‌ها، محبوبیت حزب سوسیالیست در میان مردم یونان کاهش چشمگیری داشته است. این حزب که اکنون در پارلمان اکثریت را در دست دارد، حال باید خود را آماده کند تا در انتخابات پارلمانی یونان که در ماه مه برگزار می شود پیروز شود.

انتهای‌پیام/ط.ص