تبلیغات
تحلیلی، سیاسی، خبری - جشن 6 ماهگی جنبش وال‌استریت با بازگشت معترضان به پارک زاکوتی نیویورک + فیلم

جشن 6 ماهگی جنبش وال‌استریت با بازگشت معترضان به پارک زاکوتی نیویورک + فیلم

خبرگزاری فارس: پس از گذشت 6 ماه از آغاز قیام ضدسرمایه‌داری آمریکا موسوم به جنبش تسخیر وال‌استریت، فعالان این جنبش بار دیگر به پارک زاکوتی محل تجمع خود بازگشته و با پلیس ضد شورش درگیر شدند.

خبرگزاری فارس: جشن 6 ماهگی جنبش وال‌استریت با بازگشت معترضان به پارک زاکوتی نیویورک + فیلم

به گزارش مانیتورینگ فارس، پلیس آمریکا شنبه شب (۲۷ اسفند، ۱۷ مارس) و در ششمین ماه از آغاز جنبش تصرف وال استریت با حمله به معترضان، افرادی را که قصد داشتند پارک زاکوتی را مجددا تصرف کنند، دستگیر کرد؛ پارک زاکوتی کانون مبارزه علیه وال استریت در منطقه مالی نیویورک محسوب می‌شود.

پرس‌تی‌وی گزارش داد معترضان حدود ساعت ۱۱:۳۰ شب به وقت محلی همزمان با حمله پلیس روی زمین نشستند و بازوان‌شان را در هم قفل کردند.

معترضان جنبش ۹۹ درصد هم زمان با اقدام پلیس در بیرون کشیدن تعدادی از افراد از میان جمعیت و دستبند زدن و هدایت آن‌ها به خارج از پارک فریاد می‌زدند "ما نمی‌ترسیم."

عصر روز شنبه و همزمان با محاصره پارک زاکوتی از سوی نیروهای پلیس هر لحظه بر تعداد معترضان افزوده می‌شد.

اوایل روز شنبه نیز پلیس نیویورک تعدادی از معترضان را که در نزدیکی وال استریت راه‌پیمایی کرده بودند، دستگیر کرد.

معترضان برای متمایز کردن خود از یک درصد امریکایی‌ها که مالکیت بخش اعظم ثروت جامعه را در اختیار دارند، شعار "ما ۹۹ درصد هستیم" سر دادند.

تظاهرات مردم امریکا موسوم به "وال استریت را تصرف کنید" از ۲۶ شهریور (۱۷ سپتامبر ۲۰۱۱) در نیویورک و در اعتراض به "طمع شرکت‌های بزرگ" و گسترش فساد در سطوح بالا، فقر و نابرابری اجتماعی در امریکا آغاز شد.

از زمان آغاز این جنبش تا کنون، پلیس امریکا هزاران معترض را در راستای سرکوب جنبش اشغال بازداشت کرده است.

  برای مشاهده فیلم  مربوطه اینجا کنید.

  انتهای پیام/ق