تبلیغات
تحلیلی، سیاسی، خبری - نتایج مرحله اول المپیاد علمی دانش‌آموزان اعلام شد/پذیرش ۵۸۴۹ دانش‌آموز

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان در گفت‌وگو با فارس:
نتایج مرحله اول المپیاد علمی دانش‌آموزان اعلام شد/پذیرش ۵۸۴۹ دانش‌آموز

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش‌پژوهان جوان از اعلام نتایج مرحله اول المپیادهای علمی دانش‌آموزان کشور خبر داد و گفت: در مرحله اول ۵ هزار و ۸۴۹ دانش‌آموز پذیرفته شدند.

خبرگزاری فارس: نتایج مرحله اول المپیاد علمی دانش‌آموزان اعلام شد/پذیرش ۵۸۴۹ دانش‌آموز

مهری سویزی، رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: نتایج مرحله اول المپیاد علمی دانش‌آموزان کشور سوم فروردین در سایت http://sanaad.ir منتشر شده است.

وی ادامه داد: امسال حدود ۱۴۰ هزار دانش‌آموز در المپیادهای علمی شرکت کردند که در مرحله اول ۵ هزار و ۸۴۹ دانش‌آموز پذیرفته شده‌اند؛ این رقم در سال گذشته ۴ هزار و ۴۸۲ نفر بود.

سویزی اضافه کرد: در سال ۸۹ در رشته فیزیک ۷۳۳ نفر در مرحله اول پذیرفته شدند که در سال تحصیلی جاری این عدد به ۸۸۲ نفر رسید؛ در رشته ریاضی در سال ۸۹ در رشته ریاضی یک هزار و ۲۶۷ نفر پذیرفته شدند که به یک هزار و ۵۶۶ نفر رسیده است.

وی افزود: در رشته شیمی آمار پذیرفته‌شدگان مرحله اول از ۵۴۴ نفر به ۵۷۸ نفر؛ در رشته نجوم از ۲۸۱ نفر به ۴۰۴ نفر؛ در رشته زیست‌شناسی از ۲۷۷ نفر به ۴۴۲ نفر و در رشته کامپیوتر از ۳۷۰ نفر به یک هزار و ۲۶ نفر رسیده است.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، بیان کرد: امسال پاسخ آزمون به صورت شخصی‌سازی اعلام شد؛ به این شکل که در گذشته اسامی تمامی قبول شدگان بر روی سایت موجود بود اما امسال هر فرد تنها می‌تواند نتیجه خودش را مشاهده کند.

وی، مرحله دوم المپیاد علمی دانش‌آموزان کشور را در اردیبهشت سال ۹۱ اعلام کرد. 

انتهای پیام/