تبلیغات
تحلیلی، سیاسی، خبری - حضور 330 هزار گردشگر مذهبی در امامزاده‌های زنجان
یکشنبه 6 فروردین 1391

حضور 330 هزار گردشگر مذهبی در امامزاده‌های زنجان

   نوشته شده توسط: مینا ب    

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان خبر داد
حضور 330 هزار گردشگر مذهبی در امامزاده‌های زنجان

خبرگزاری فارس: مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان گفت: از آغاز طرح آرامش بهاری 330 هزار گردشگر مذهبی در جوار امامزاده‌ها و بقاع متبرکه استان زنجان حضور پیدا کرده‌اند.

خبرگزاری فارس: حضور 330 هزار گردشگر مذهبی در امامزاده‌های زنجان

حجت‌الاسلام علی باقری امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان اظهار داشت: آرامش بهاری طرحی است که در جوار امامزادگان و در راستای تحقق فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به برخی از فرمایشات مقام معظم رهبری در زمنیه تبدیل بقاع و امامزاده‌های کشور به قطب فرهنگی افزود: اجرای طرح آرامش بهاری در راستای عمل به منویات رهبری در این زمینه است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان با اشاره به اینکه اجرای طرح آرامش بهاری از روز 28 اسفند در جوار بقاع متبرکه و امامزاده‌های استان زنجان آغاز شده است، افزود: این طرح تا پایان روز 14 فروردین ماه ادامه پیدا می‌کند.

این مسئول با اشاره به اینکه امسال طرح آرامش بهاری در 35 امامزاده استان زنجان اجرا می‌شود، ادامه داد: تا کنون اجرای این طرح با استقبال خوبی از سوی مردم استان زنجان و زائران و مسافران مواجه شده است.

باقری با اشاره به آمار زائران حاضر در جوار بقاع متبرکه استان زنجان در شهرستان‌‌های مختلف اضافه کرد: از آغاز طرح آرامش بهاری در جوار امامزاده‌های شهرستان زنجان 150 هزار نفر حضور پیدا کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه در جوار امامزاده‌های شهرستان ابهر 50 هزار نفر حضور پیدا کرده‌اند، اضافه کرد: در شهرستان طارم نیز 50 هزار نفر در جوار بقاع متبرکه و امامزاده‌های این شهرستان حضور پیدا کرده‌اند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان همچنین یادآور شد: از آغاز اجرای طرح آرامش بهاری در جوار امامزاده‌های شهرستان خدابنده نیز بیش از 80 هزار نفر حضور پیدا کرده‌اند.

این مسئول با اشاره به اجرای مراسم تحویل سال در جوار بقاع متبرکه و امامزاده‌های استان زنجان اذعان داشت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر بود این برنامه در جوار هشت امامزاده‌ برگزار شود که با همکاری مسئولان اجرایی در شهرستان‌ها و مردم این برنامه در بیش از 20 امامزاده اجرا شد.

انتهای پیام/ن۲۰