تبلیغات
تحلیلی، سیاسی، خبری - مسافران نوروزی یخدان‌های طبیعی بردسیر را تجربه می‌کنند
یکشنبه 6 فروردین 1391

مسافران نوروزی یخدان‌های طبیعی بردسیر را تجربه می‌کنند

   نوشته شده توسط: مینا ب    

در سال نو
مسافران نوروزی یخدان‌های طبیعی بردسیر را تجربه می‌کنند

خبرگزاری فارس: نماینده اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در شهرستان بردسیر گفت: یخدان‌های طبیعی شهرستان بردسیر در تمام فصول سال خیل عظیمی از مسافران را به سوی خود جذب می‌کند.

خبرگزاری فارس: مسافران نوروزی یخدان‌های طبیعی بردسیر را تجربه می‌کنند

حمیده قاسم‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بردسیر اظهار داشت: توزیع اقلام گردشگری و نصب بنر اطلاع‌رسانی در ورودی و میدان‌های شهر از جمله فعالیت‌های صورت گرفته برای راهنمایی گردشگران است.

وی بیان داشت: چیدمان سفره هفت‌سین با همکاری نهادهای ذیربط از اقداماتی است که برای ایجاد روحیه‌ای شاد صورت گرفته است.

قاسم‌پور افزود: آثار باقیمانده از دوره هخامنشیان، مجموعه تاریخی خوشاب، قلعه دیو، قبرستان تاریخی گیو، یخدان‌های طبیعی در تمام فصول سال خیل عظیمی از مسافران را به سوی خود جذب می‌کند.

وی گفت: استعدادهای این شهرستان موجب شده تا ییلاق بیدخوان نیز به عنوان منطقه نمونه گردشگری مورد توجه گردشگران و طبیعت دوستان قرار گیرد.

قاسم‌پور با اشاره به بخش‌های این شهرستان از جمله لاله‌زار و بیدخوان تصریح کرد: لاله‌زار در 75 کیلومتری بردسیر واقع شده و آب و هوای کوهستانی‌، باغستان‌های زیبا و متعدد، پوشش گیاهی و همچنین هم‌جواری آن با آب گرم معدنی، بخش لاله‌زار را به یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری برای مردم کرمان تبدیل کرده است. 

وی خاطرنشان کرد: منطقه بیدخوان نیز در 42 کیلومتری بردسیر واقع شده، آب و هوای این منطقه کوهستانی است و از رودخانه‌های فصلی مهمی برخودار است.

قاسم‌پور تصریح کرد: مناره مسجد نگار، بقعه پیر برحق و خانه بهادرالملک و ... از جمله آثار تاریخی این شهرستان هستند.

انتهای پیام/خ۲۰