تبلیغات
تحلیلی، سیاسی، خبری - رضایت شغلی را عامل بسیار مهمی در اشتغال است
دوشنبه 2 مرداد 1391

رضایت شغلی را عامل بسیار مهمی در اشتغال است

   نوشته شده توسط: مینا ب    

معاون استاندار هرمزگان:
تعیین سهم هرمزگان در عرضه و تقاضای نیرو در کشور برنامه‌ریزی می‌شود

خبرگزاری فارس: معاون استاندار هرمزگان گفت: تدوین برنامه تربیت نیروی انسانی و اتخاذ تصمیمات لازم با رویکرد تعیین سهم هرمزگان در خصوص عرضه و تقاضای نیرو در کشور برنامه‌ریزی می‌شود.

خبرگزاری فارس: تعیین سهم هرمزگان در عرضه و تقاضای نیرو در کشور برنامه‌ریزی می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، ساسان مبینی بعد از ظهر امروز طی نشستی خبری در این رابطه اظهار داشت: اگر جوانان می‌خواهند برای ساختن میهن خود و برطرف کردن نیازهای اقتصادی خانواده خویش اقدام کنند باید به بخش‌های مختلف نیازهای جامعه توجه کرده و برای اشتغال در این زمینه‌ها برنامه‌ریزی کنند.

وی جمعیت تحصیل‌کرده استان را خوب ارزیابی کرد و افزود: تدوین برنامه تربیت نیروی انسانی و اتخاذ تصمیمات لازم با رویکرد تعیین سهم هرمزگان در خصوص عرضه و تقاضای نیرو در کشور برنامه‌ریزی می‌شود.

معاون استاندار هرمزگان رضایت شغلی را عامل بسیار مهمی در اشتغال عنوان کرد و اظهار داشت: هدف برای جوانان باید مشخص شود و پس از آن راه‌های رسیدن به هدف، اما متاسفانه بسیاری از جوانان هدف را اشتغال پشت یک میز قرار داده و راه رسیدن به آن را هم نمی‌دانند.

وی یادآور شد: به طور قطع نحوه معرفی مشاغل در جامعه و احقاق جایگاه واقعی شغل‌های از شکل افتاده در فرهنگ امروز، تاثیر مستقیمی در نوع احساس و رضایت فرد نسبت به آن مشاغل دارد که از ابزارآلات موثر رسیدن به این مهم آموزش و پرورش، دانشگاه‌ها و رسانه‌ها هستند.

مبینی در ادامه از افزایش سهمیه استخدامی استان هرمزگان به تعداد پست‌های بلاتصدی در سال 91 خبر داد و افزود: با توجه ویژه دولت به استان هرمزگان این سهمیه گرفته شد تا برای تمام پست‌های بلاتصدی در ادارات هرمزگان استخدام داشته باشیم.

معاون استاندار هرمزگان تصریح کرد: برای ایجاد اشتغال جوان هرمزگانی باید هم در درون استان و هم کشور به دنبال شغل باشیم و ساماندهی تمام اطلاعات مربوط به نیروی انسانی استان و شناسایی ظرفیت‌ها می‌تواند کمک بزرگی در این خصوص باشد.

وی خاطرنشان کرد: تطبیق رشته‌های دانشگاهی با نیازهای نیروی انسانی در سطح استان و کشور و همچنین توسعه مراکز آموزشی تخصصی و تحصیلات تکمیلی در استان هرمزگان باید در دستور کار متولیان آموزش قرار گیرد.

مبینی با بیان اینکه باید در اشتغالزایی دیدگاهی وسیع داشته باشیم، بیان کرد: ایجاد اشتغال موضوعی است که نه تنها در سطح کشور بلکه در ابعاد جهانی نیز باید به آن پرداخت و از تمام ظرفیت‌های ممکن استفاده کرد.

وی تاکید کرد: خوشبختانه اکثر نسل جدید نیروی انسانی در استان هرمزگان متخصص، تحصیل کرده و دارای توانایی و استعداد بالایی هستند که نشان می‌دهد ظرفیت‌های بالقوه زیادی وجود دارد که با برنامه‌ریزی صحیح می‌تواند به فعل تبدیل شود.